Kunngjøringer uke 28-29

 • Kjære Menighet, på siste menighetsrådsmøte har vi opprettet festkomiteen for 26. august, da på en verdig måte skal vi takke St. Carolus Borromeus søstrene for virksomhet i Norge i 95 år. Biskop Bernt skal feire pontifikalmesse og etter messen skal vi holde samvær med middag for inviterte gjester samt menigheten. Vanligvis ber vi Dere om at dere skal hjelpe til og medlemmer av komiteen kommer for å be om bestemt tjeneste (matlaging utenom den som ble bestilt, kakker, forberedelse av lokalet,…)

 

 • En hjertelig takk til dere som har sendt kirkebidraget.Vipps er et bra alternativ til å få pengene inn på en bank konto raskt og sikkert. Jeg skal bare å oppmuntre Dere til å bruke Vipps ved å markere hvor beløpet skal føres i regnskapet:
  • Kollekt ved messer. Nr. 1
  • Gaver i forbindelse ved messer, dåp, bryllup osv. Nr. 2
  • Gave til menigheten. Nr. 3
  • Betaling av kontingent 1. kommunion, katekese. Nr. 4.

  På forhånd takk. Sognepresten

Riktig god sommer

Du kan reise langt bort, og jeg er der, jeg er der,
du kan reise langt bort, og jeg er der.
Hvor du tror, hva du heter, hvem du er
blir det samme. JEG ER DER!
(Siste verset av sangen: “Da jeg trengte en neste”).